834W-018-FG Depth Cutter Diamond Bur, Modified Depth Limiting, 1.4mm / 1.6mm / 1.8mm, Medium, FG
Product Code: 834W-018-FG
(Based on 8 vote(s))
    • 5PK
Premium, All-Natural Diamonds: Provide enhanced durability and ample cutting capabilities
Concentric Construction: Reduces vibration and chatter for a smoother cutting process
Precision Manufacturing: Manufactured in Germany under strict quality standards
Made in Germany
Are you happy with your meisingerusa.com experience? We'd love to hear your feedback!
Average Rating:
(Based on 8 vote(s))
Review this product:
You May Also Be Interested In
859WF-014-FG Modified Shoulder Diamond Bur, Interproximal Reduction, 1.4mm Ø, 0.6mm Tip, Fine, FG
  • 5PK